Náter na drevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – farba HONEY

Farba na drevo na vodnej báze OWATROL AQUATHERM - odtieň HONEY - NOVINKA


Finálny penetračný a priľnavý náter na drevo s UV ochranou. Ide o pigmentovaný vodou riediteľný olej na báze alkydových a akrylových živíc.

SKLADOM

  • 1 l
  • 5 l
  • 35,00 €

    -10 %

  • 31,50 €

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYOWATROL - AQUATHERM je penetračný a priľnavý finálny náter na drevo, ktorý poskytuje pružnú, dlhotrvajúcu matnú farbu pre všetky typy dreva, vrátane tvrdých exotických drevín. OWATROL - AQUATHERM vsakuje, preniká do dreva a stabilizuje ho za účelom zníženia vzniku prasklín, deformácií a iných poškodení spôsobených vlhkosťou a slnečnými lúčmi. OWATROL - AQUATHERM sa môže aplikovať na nové aj na zvetrané drevo, poskytuje matný vzhľad zvýrazňujúci krásu dreva, pohlcuje UV žiarenie, zabezpečuje dlhotrvajúci finálny náter a jednoducho sa nanáša.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYTento nami zvolený a preferovaný náter OWATROL - AQUATHERM bol našou firmou dlhodobo testovaný spolu s ostatnými náterovými hmotami a dosiahol tie najlepšie výsledky pri dlhodobom ošetrení pred UV žiarením a poveternostnými vplyvmi. Vzhľadom k vykonaným testom, našim skúsenostiam a dobrej znalosti materiálu ThermoWood® odporúčame k ošetreniu výrobkov z ThermoWood® iba vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových či akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej báze ani na báze syntetickej sa neodporúča.

Náter na drevo ThermoWood® OWATROL AQUATHERM – HONEY

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood® - OWATROL AQUATHERM – HONEY
Odtieň:med – minimálna zmena odtieňu ThermoWood®
Balenie:plechovka 1 l a 5 l
Výdatnosť:5 m2 / litr - pri prvotnej aplikácii v dvoch odporúčaných vrstvách
10 - 12 m2 / liter - pri ďalšej údržbe

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYVýchodiskovou surovinou pre výrobu je fínska borovica, ktorá je tepelnou a vlhkostnou úpravou spracovaná na tepelne upravené drevo – ThermoWood®. Takto upravené drevo získa nové fyzikálne a mechanické vlastnosti. Je to najmä dlhšia trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššia pevnosť a rozmerová stálosť.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYThermoWood® vďaka UV žiareniu mení svoj vzhľad (šedne - získa patinu). Pre minimalizáciu poškodenia UV žiarením, poveternostnými vplyvmi a pre udržanie krásneho karamelového vzhľadu masívneho dreva ThermoWood® je potrebné všetky plochy povrchovo ošetriť ochranným náterom a zvláštnu pozornosť je potrebné venovať koncovým plochám (čelám).

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYPre ošetrenie tepelne upraveného dreva ThermoWood® odporúčame použitie náterových hmôt OWATROL – AQUATHERM dodávaných našou firmou.

Pri aplikácii dodržiavajte zásady uvedené v technickom liste a na obale náterovej hmoty!

Jedinečnosť náteru OWATROL – AQUATHERM:

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYDo materiálu ThermoWood®, ktorý je veľmi málo nasiakavý, dokáže preniknúť vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a zloženiu. Rozdiel oproti konkurenčným náterom je v jeho jedinečnej metóde náteru systémom „mokré na mokré“.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYPri klasickom natieraní naneste prvú vrstvu, ktorá sa „vsaje“ a vytvorí na povrchu dreva ochranný film určitej hrúbky a tým sa proces nasiakavosti ukončí. Po odporúčanom niekoľko hodinovom zaschnutí prvej vrstvy náteru je povrch dreva potrebné prebrúsiť brusným papierom pre dobrú priľnavosť druhej vrstvy a až potom je možné ju aplikovať. Táto druhá vrstva náteru už nevsakuje do dreva, iba zväčší hrúbku náteru na povrchu dreva a tým vzniká na povrchu film, ktorý môže časom praskať a lúpať sa.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYSystém náteru OWATROL „mokré na mokré“ spočíva v nanesení silnej vrstvy náteru, ktorú necháte vsakovať, pokiaľ nezmizne z povrchu dreva mokrý vzhľad. Toto obvykle trvá 15 – 20 min. Ihneď potom nanášate druhú vrstvu náteru. Týmto spôsobom si dreva „samo“ povie, koľko náteru potrebuje, pretože sa proces sýtenia dreva nepreruší a drevo sa tým dokonale nasýti. Ušetríte tak čas potrebný k zaschnutiu prvej vrstvy a tiež ďalší pracovný úkon – brúsenie povrchu a následné čistenie od prachu.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYInteligentné zloženie náteru OWATROL – AQUATHERM navyše zaručuje ochranu dreva zvnútra, ktorá spočíva v tom, že náter dokonale uzavrie povrch ošetreného dreva proti prenikaniu vlhkosti, ale ponechá ho zvnútra difúzne otvorený, a tak umožňuje drevu „dýchať“.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYSpojením unikátnych vlastností materiálu ThermoWood® (predovšetkým nízka rovnovážna vlhkosť, vysoká biologická odolnosť, vytesnenie všetkých živín a vylúhovateľných látok pri tepelnom procese) a použitím tej najoptimálnejšej náterovej hmoty OWATROL - AQUATHERM dosiahnete ako vysokú životnosť samotnej povrchovej úpravy, tak aj maximálnu životnosť výrobkov z materiálu ThermoWood® a tiež tým minimalizujete čas a finančné prostriedky venované údržbe.

Náter OWATROL – AQUATHERM dodávame v dvoch ďalších odtieňoch:

OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: TEAK
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: GRAPHITE GREY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM

Poznámka:

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYAko podklad vzoriek boli pre náter použité najpoužívanejšie profily ThermoWood.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYNáhľad má iba informatívny charakter a reálny odtieň sa môže mierne líšiť, vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu ThermoWood.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUATHERM – HONEYVyskúšajte náš kalkulátor spotreby náteru QWATROL AQUATHERM pre Vami zadané výrobky

Technická podpora:
+421 243 414 021

(Nepovinné)
*(Povinné)
(Nepovinné)
Odoslať otázku!

Sdílení:

Facebook Twitter