Náter na drevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – farba TEAK


Finálny penetračný a priľnavý náter na drevo s UV ochranou. Ide o pigmentovaný vodou riediteľný olej na báze alkydových a akrylových živíc.

  • ZĽAVA:   -10%

  • 27,00 € s DPH

    22,50 € bez DPH

  • Pôvodná cena vrátane DPH:

    30,00 €

Skladom

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKOWATROL - AQUADECKS je penetračný a priľnavý finálny náter na drevo, ktorý poskytuje pružnú, dlhotrvajúcu matnú farbu pre všetky typy dreva, vrátane tvrdých exotických drevín. OWATROL - AQUADECKS vsakuje, preniká do dreva a stabilizuje ho za účelom zníženia vzniku prasklín, deformácií a iných poškodení spôsobených vlhkosťou a slnečnými lúčmi. OWATROL - AQUADECKS sa môže aplikovať na nové aj na zvetrané drevo, poskytuje matný vzhľad zvýrazňujúci krásu dreva, pohlcuje UV žiarenie, zabezpečuje dlhotrvajúci finálny náter a jednoducho sa nanáša.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKTento nami zvolený a preferovaný náter OWATROL - AQUADECKS bol našou firmou dlhodobo testovaný spolu s ostatnými náterovými hmotami a dosiahol tie najlepšie výsledky pri dlhodobom ošetrení pred UV žiarením a poveternostnými vplyvmi. Vzhľadom k vykonaným testom, našim skúsenostiam a dobrej znalosti materiálu ThermoWood® odporúčame k ošetreniu výrobkov zThermoWood® iba vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových či akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej báze ani na báze syntetickej sa neodporúča.

Náter na drevo ThermoWood® OWATROL AQUADECKS – TEAK

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood® - OWATROL AQUADECKS – TEAK
Odtieň:týk – mierne tmavší a načervenalý odtieň materiálu ThermoWood.
Balenie:plechovka 1 l , 2,5 l a 5 l
Výdatnosť:5 m2 / liter - pri prvotnej aplikácii v dvoch odporúčaných vrstvách
10 - 12 m2 / liter - pri ďalšej údržbe

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKVýchodiskovou surovinou pre výrobu je fínska borovica, ktorá je tepelnou a vlhkostnou úpravou spracovaná na tepelne upravené drevo – ThermoWood®. Takto upravené drevo získa nové fyzikálne a mechanické vlastnosti. Je to najmä dlhšia trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššia pevnosť a rozmerová stálosť.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKThermoWood® vďaka UV žiareniu mení svoj vzhľad (šedne - získa patinu). Pre minimalizáciu poškodenia UV žiarením, poveternostnými vplyvmi a pre udržanie krásneho karamelového vzhľadu masívneho dreva ThermoWood® je potrebné všetky plochy povrchovo ošetriť ochranným náterom a zvláštnu pozornosť je potrebné venovať koncovým plochám (čelám).

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKPre ošetrenie tepelne upraveného dreva ThermoWood® odporúčame použitie náterových hmôt OWATROL – AQUADECKS dodávaných našou firmou.

Pri aplikácii dodržujte zásady stanovené v technickom liste a na obale náterovej hmoty!

Jedinečnosť náteru OWATROL – AQUADECKS:

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKDo materiálu ThermoWood®, ktorý je veľmi málo nasiakavý, dokáže preniknúť vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a zloženiu. Rozdiel oproti konkurenčným náterom je v jeho jedinečnej metóde náteru systémom „mokré na mokré“.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKPri klasickom natieraní naneste prvú vrstvu, ktorá sa „vsaje“ a vytvorí na povrchu dreva ochranný film určitej hrúbky a tým sa proces nasiakavosti ukončí. Po odporúčanom niekoľko hodinovom zaschnutí prvej vrstvy náteru je povrch dreva potrebné prebrúsiť brusným papierom pre dobrú priľnavosť druhej vrstvy a až potom je možné ju aplikovať. Táto druhá vrstva náteru už nevsakuje do dreva, iba zväčší hrúbku náteru na povrchu dreva a tým vzniká na povrchu film, ktorý môže časom praskať a lúpať sa.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKSystém náteru OWATROL „mokré na mokré“ spočíva v nanesení silnej vrstvy náteru, ktorú necháte vsakovať, pokiaľ nezmizne z povrchu dreva mokrý vzhľad. Toto obvykle trvá 15 – 20 min. Ihneď potom nanášate druhú vrstvu náteru. Týmto spôsobom si dreva „samo“ povie, koľko náteru potrebuje, pretože sa proces sýtenia dreva nepreruší a drevo sa tým dokonale nasýti. Ušetríte tak čas potrebný k zaschnutiu prvej vrstvy a tiež ďalší pracovný úkon – brúsenie povrchu a následné čistenie od prachu.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKInteligentné zloženie náteru OWATROL – AQUADECKS navyše zaručuje ochranu dreva zvnútra, ktorá spočíva v tom, že náter dokonale uzavrie povrch ošetreného dreva proti prenikaniu vlhkosti, ale ponechá ho zvnútra difúzne otvorený, a tak umožňuje drevu „dýchať“.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKSpojením unikátnych vlastností materiálu ThermoWood® (predovšetkým nízka rovnovážna vlhkosť, vysoká biologická odolnosť, vytesnenie všetkých živín a vylúhovateľných látok pri tepelnom procese) a použitím tej najoptimálnejšej náterovej hmoty OWATROL - AQUADECKS dosiahnete ako vysokú životnosť samotnej povrchovej úpravy, tak aj maximálnu životnosť výrobkov z materiálu ThermoWood® a tiež tým minimalizujete čas a finančné prostriedky venované údržbe.

Náter OWATROL – AQUADECKS dodávame v dvoch ďalších odtieňoch:

OWATROL – AQUADECKS
Odtieň: HONEY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUADECKS
OWATROL – AQUADECKS
Odtieň: GRAPHITE GREY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUADECKS

Poznámka:

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKAko podklad vzoriek boli pre náter použité najpoužívanejšie profily ThermoWood®.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKNáhľad má iba informatívny charakter a reálny odtieň sa môže mierne líšiť, vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu ThermoWood®.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Nátěr na dřevo ThermoWood OWATROL AQUADECKS – TEAKVyskúšajte náš kalkulátor spotreby náteru QWATROL AQUADECKS pre Vami zadané výrobky

(Nepovinné)
*(Povinné pre zaslanie odpovede)
(Nepovinné)
Odoslať otázku!

Sdílení:

FacebookGoogle+Twitter