Záhradná stolička drevená PROWOOD z ThermoWood – Stolička ZK2


Záhradná drevená stolička PROWOOD vyrobená z materiálu ThermoWood®. Životnosť materiálu ThermoWood® minimálne 30 rokov.

Rozmery sedáka: 40x40x45 cm
Celkové rozmery: 40x54x92 cm

  • 85,00 € s DPH

    70,83 € bez DPH

Skladom

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z unikátneho materiálu ThermoWood®

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Drevený nábytok je určený pre vonkajšie použitie aj do vlhkého prostredia.

Použitie produktov PROWOOD

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Do vlhkého prostredia ako sú bazény, sauny, wellness centrá, pre vonkajšie použitie ako je posedenie v záhradách, na terasách, ako nábytok do altánov a pergolí, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masivu ThermoWood® - Stolička ZK2

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood® - Lehátko Stolička ZK2
Celkové rozmery (dĺžka/šírka x hĺbka x výška):40 x 54 x 92 cm
Rozmery sedáka:40 x 40 x 45 cm
Hmotnosť balenia (krabica):7 kg
Rozmery balenia (krabica):96 x 20 x 13 cm
Nosnosť produktu:130kg
Plocha materiálu produktu pre náter:1,15 m2
Odporúčané množstvo náteru OWATROL AQUADECKS:0,23 l
Odporúčané množstvo konzervačného prostriedku PCD 91:
(balenie 300 ml PCD 91 vystačí priemerne na 10 výrobkov PROWOOD)
0,02 - 0,05 l
 

Hlavné výhody a popis materiálu ThermoWood®

Výhody materiálu ThermoWood®

Balenie

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Produkt je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave.
Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Súčasťou balenia je veľmi podrobný montážny návod a komponenty k veľmi jednoduchému zloženiu produktu.

Popis dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Kolekcia dreveného záhradného nábytku PROWOOD je zložená z 18 základných produktov (stoly, kreslo, stoličky, lavica a lehátko). Vďaka tejto širokej škále výrobkov a ich variabilite je možné tieto spolu kombinovať až do 50 rôznych setov.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Podľa finančných či priestorových možností si sami môžete zvoliť, ako bude Vaša záhradná zostava vyzerať. Naše produkty sú vyrobené a zabalené do kartónových krabíc tak, aby ste ich mohli jednoducho prepraviť a sami zmontovať pomocou priloženého spojovacieho materiálu a podľa priložených montážnych návodov.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Samotnú výrobu záhradného nábytku PROWOOD vykonávame na päťosom CNC obrábacom centre P.BACCI JET, ktoré je zárukou vysokej kvality pri obrábaní a tej najvyššej presnosti výroby vo svojom obore.

Povrchová úprava nábytku PROWOOD

Drevený zahradný nábytok PROWOODPre minimalizáciu poškodení UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky povrchy nábytku PROWOOD povrchovo ošetriť ochranným náterom, pričom zvláštnu pozornosť treba venovať koncovým rezným plochám (čelám). Otvorené rezné plochy (čelá) pred aplikáciou finálnej povrchovej úpravy ošetrite špeciálnym prostriedkom z našej ponuky určeným pre konzerváciu rezných plôch (OWATROL PCD 91).

Pre finálne ošetrenie nábytku PROWOOD odporúčame použiť náterové hmoty dodávané našou firmou (OWATROL AQUADECKS®).

Thermowood<sup>®</sup>Drevený zahradný nábytok PROWOODV prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových alebo akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej či syntetickej báze nie je odporúčané.

Drevený zahradný nábytok PROWOODV prípade, že nábytok PROWOOD nie je povrchovo ošetrený (je nedostatočne alebo nevhodne ošetrený) náterovou hmotou, nezníži to nijak zásadne jeho životnosť, ale nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, vznikanie väčších než vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny.


Nami odporúčané nátery OWATROL AQUADECKS® ponúkame v troch odtieňoch:

OWATROL – AQUADECKS
Odtieň: HONEY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUADECKS
OWATROL – AQUADECKS
Odtieň: TEAK
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUADECKS
OWATROL – AQUADECKS
Odtieň: GRAPHITE GREY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUADECKS

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Pri každom produkte záhradného nábytku PROWOOD nájdete odporúčané množstvo náteru OWATROL AQUADECKS® a konzervačného prostriedku OWATROL PCD 91. Množstvo náteru OWATROL AQUADECKS® je vypočítané na aplikovanie náteru v celej ploche produktu v dvoch štandardných vrstvách, podľa technického listu náteru OWATROL AQUADECKS®. Podľa množstva objednaných produktov si spočítajte odporúčané množstvo ošetrujúcich prostriedkov a objednajte si potrebný počet balení patričného objemu. Alebo môžete využiť náš kalkulátor spotreby ošetrujúcich prostriedkov OWATROL pre vami zvolené výrobky.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Nami odporúčané ošetrujúce prostriedky OWATROL môžte zakúpiť v záložke „Príslušenstvo“, kde nájdete k týmto produktom aj podrobné informácie.

Výroba nábytku z unikátneho materiálu ThermoWood®

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Pre výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD sme zvolili materiál ThermoWood®, pretože je úplne výnimočný - kombinácia tuhej fínskej borovice s ojedinelou technológiou tepelnej úpravy v teplotnom rozmedzí 160 - 215 ˚C.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Pri výrobe tepelne upraveného dreva ThermoWood® sa používa iba teplo a para. Teplotnou a vlhkostnou úpravou zmení materiál ThermoWood® svoju vnútornú štruktúru a získa tým nové fyzikálne a mechanické vlastnosti - dlhšiu trvanlivosť, odolnosť proti hnilobe, vyššiu tvrdosť, rozmerovú stálosť a dochádza pri nej k zníženiu absorpcie vlhkosti, a to až o 50 % oproti tepelne neupraveným drevinám. Miera prehnutia je pri materiály ThermoWood® nižšia až o 90 % oproti tepelne neupraveným drevinám, čo veľmi zvyšuje životnosť vykonanej povrchovej úpravy.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Pri tepelnom procese dochádza navyše k odstráneniu (vytesneniu) všetkej živice a ďalších biologických látok, takže je materiál ThermoWood® schopný odolávať všetkým drevokazným škodcom a hubám.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Vďaka týmto pozitívnym zmenám svojich vlastností a vnútornej štruktúry je masívny materiál ThermoWood® schopný minimálne 30 ročnej životnosti pri priamom použití v exteriéri, a to aj bez povrchového ošetrenia, čo je doložené certifikátom o biologickej odolnosti KOMO holandskej spoločnosti SKH a britským certifikátom BRE.

Rozmery použitého materiálu ThermoWood®

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Konštrukčné a nosné prvky - hranoly 42 x 42 mm, 42 x 68 mm, 42 x 92 mm a 42 x 117 mm.
Obvodové a vzperné prvky (oporné pri laviciach) - dosky 26 x 117 mm a 26 x 92 mm.
Vrchné dosky stolov, oporné a dosadacie plochy - dosky 26 x 92 mm.

DREVENÝ ZÁHRADNÝ NÁBYTOK PROWOOD - profil SHP 26 x 92 mmDREVENÝ ZÁHRADNÝ NÁBYTOK PROWOOD - profil SHP 26 x 117 mmDREVENÝ ZÁHRADNÝ NÁBYTOK PROWOOD - profil SHP 42 x 42 mmDREVENÝ ZÁHRADNÝ NÁBYTOK PROWOOD - profil SHP 42 x 68 mmDREVENÝ ZÁHRADNÝ NÁBYTOK PROWOOD - profil SHP 42 x 92 mmDREVENÝ ZÁHRADNÝ NÁBYTOK PROWOOD - profil SHP 42 x 117 mm

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Životnosť masívneho dreva ThermoWood® je pri použití v exteriéri min. 30 rokov!

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z ThermoWood - Stolička ZK2Podrobné informácie o ThermoWood® nájdete na stránkach www.prokom-sr.sk.

(Nepovinné)
*(Povinné pre zaslanie odpovede)
(Nepovinné)
Odoslať otázku!
Odstraňovač drevnej šedi a čistič vonkajších drevených povrchov. Odstraňuje špinu z povrchu a...

Finálny penetračný a priľnavý náter na drevo s UV ochranou. Ide o pigmentovaný vodou riediteľný...

Finálny penetračný a priľnavý náter na drevo s UV ochranou. Ide o pigmentovaný vodou riediteľný...

Silný, vodou umývateľný bezrozpúšťadlový odstraňovač farieb bez obsahu riedidla, ktorý odstráni...

Finálny penetračný a priľnavý náter na drevo s UV ochranou. Ide o pigmentovaný vodou riediteľný...

PCD 91 je konzervačný prostriedok na vodnej báze na konzerváciu otvorených rezných plôch (čiel)....

Sdílení:

FacebookGoogle+Twitter