Ošetrenie - OWATROL – AQUATHERM

Ošetrenie - OWATROL – AQUATHERM

Náter AQUATHERM® od firmy OWATROL je ošetrujúci prostriedok na vodnej báze určený na finálne ošetrenie dreva. AQUATHERM® je ideálny pre záhradný nábytok, obklady stien aj vodorovné plochy. Môžeme ho ľahko aplikovať na nové aj zvetrané drevo a jeho vysoko penetračné zloženie zaistí, že s odstupom času nedochádza k žiadnemu lúpaniu či odlupovaniu. Jeho patentované zloženie totižto zaručuje, že náter prenikne do dreva (nezostáva na povrchu) a chráni ho zvnútra, pričom si drevo uchováva aj difúzne vlastnosti a po celú dobu životnost náteru je schopné „dýchať“. AQUATHERM® poskytuje vynikajúcu ochranu proti škodám spôsobených vlhkosťou a UV žiarením a je v dispozícii v troch odtieňoch (HONEY, TEAK a GRAPHITE GREY).

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMNáter OWATROL AQUATHERM® je určený pre menej savé dreviny a vďaka obsahu akryl-alkydovej živice je predurčený ako najideálnejší náter na drevo ThermoWood®.

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMAQUATHERM® je pripravený k okamžitému použitiu bez nutnosti akéhokoľvek riedenia, AQUATHERM® tak ponúka jednoduchú aplikáciu a rýchlu dobu schnutia pre nádhernú povrchovú úpravu. Jeho patentované zloženie zaručuje pri správnej aplikácii dlhú životnosť. Systém aplikácie „mokré na mokré“ je revolučný a zaručuje veľmi rýchlu aplikáciu bez nutnosti schnutia a brúsenia medzi jednotlivými vrstvami. AQUATHERM® poskytuje vynikajúcu ochranu proti UV žiareniu, bez tvorby povlaku, ktorý by sa šúpal, praskal či odlupoval. Náter OWATROL AQUATHERM® drevo ThermoWood® ideálne chráni pred praskaním, deformáciám a inými škodami spôsobenými vlhkosťou a UV žiarením.

Konzervačný prostriedok OWATROL PCD 91 na ochranu rezných plôchDrevený zahradný nábytok PROWOODPre minimalizáciu poškodení UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky povrchy nábytku PROWOOD povrchovo ošetriť ochranným náterom, pričom zvláštnu pozornosť treba venovať koncovým rezným plochám (čelám). Otvorené rezné plochy (čelá) pred aplikáciou finálnej povrchovej úpravy ošetrite špeciálnym prostriedkom z našej ponuky určeným pre konzerváciu rezných plôch (OWATROL PCD 91).

Pre finálne ošetrenie nábytku PROWOOD odporúčame použiť náterové hmoty dodávané našou firmou (OWATROL AQUATHERM®).

Thermowood<sup>®</sup>Drevený zahradný nábytok PROWOODV prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových alebo akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej či syntetickej báze nie je odporúčané.

Drevený zahradný nábytok PROWOODV prípade, že nábytok PROWOOD nie je povrchovo ošetrený (je nedostatočne alebo nevhodne ošetrený) náterovou hmotou, nezníži to nijak zásadne jeho životnosť, ale nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, vznikanie väčších než vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny.

Odporúčanie pred použitím

  • Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMPodklad musí byť dokonale čistý, suchý, bez nečistôt, špiny, mastnoty, plesní a predchádzajúcich náterov.
  • Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMDrevo musí byť suché (maximálne 18% vlhkosti).
  • Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMNové a čerstvé drevo je pred náterom nutné jemne prebrúsiť, aby sa drevu otvorili póry.
  • Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMNenanášajte na priamom slnku alebo na horúce povrchy.
  • Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMNenanášajte v prípade, že očakávate príchod studeného alebo vlhkého počasia počas nasledujúcich 12 hodín.
  • Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMDávajte tiež pozor na skoré ranné rosy.
  • Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMZakryte všetko, čo nechcete natrieť, vrátane rastlín a kríkov.

Aplikácia

OWATROL AQUATHERM aplikácie štetcom

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMOWATROL AQUATHERM® je ideálne nanášať kvalitným štetcom alebo valčekom, uprednostnite radšej kvalitný štetec. AQUATHERM® je rýchloschnúci a uschne v závislosti na podmienkach už po 4 hodinách. Na záhradnom nábytku, a vodorovných plochách môže byť doba schnutia až 48 hodín v závislosti na klimatických podmienkach.

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMDôkladne náter AQUATHERM® premiešajte pred a pravidelne počas aplikácie.

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMAQUATHERM® nikdy a ničím nerieďte!

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMNaneste výdatnejšiu prvú vrstvu AQUATHERM® v smere vlákien a na takú plochu, ktorú ste schopný dokončiť v priebehu 15-20 minút.

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMNaneste druhú vrstvu ihneď, ako náhle zmizne „mokrý vzhľad“ prvej vrstvy (náter nasaje do dreva), obvykle je to po cca 15 - 20 minútach.

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMNedovoľte, aby medzi nanášaním jednotlivých vrstiev náter AQUATHERM® úplne preschol!

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMV prípade, že aj druhú vrstvu drevo dobre nasaje, je to dôkaz, že drevo nie je plne nasýtené a je vhodné aplikovať ďalšie vrstvy, a to vždy bez preschnutia a s intervalom okolo 15-20 minút! Miera nasýtenia sa pri dreve určuje od schopnosti absorpcie ďalšieho náteru, pokiaľ je teda drevo schopné absorpcie, pokračujte v jeho sýtení ďalšími vrstvami náteru, až do úplného nasýtenia. Od miery nasýtenia dreva sa výrazne odvíja interval udržiavacieho náteru.

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERMPo ukončení procesu sýtenia zotrite savým materiálom prebytočný náter, ktorý neprenikol do dreva alebo ho štetcom zaneste do oblastí, kde sa náter už vstrebal, aby sa zabránilo vzniku lesklých miest na povrchu. AQUATHERM® slúži pre ošetrenie dreva zvnútra a cieľom aplikácie nie je vytvoriť na povrchu vrstvu, ba naopak tomu je nutné predchádzať.

Tieto informácie sú iba odporúčaním, vždy pri aplikácii striktne dodržujte zásady stanovené v technickom liste náteru AQUATHERM®, ktorý nájdete tu a na obale každej náterovej hmoty!


Náterové hmoty OWATROL – AQUATHERM dodávame v troch odtieňoch:

OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: HONEY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: TEAK
ThermoWood®pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM
OWATROL – AQUATHERM
Odtieň: GRAPHITE GREY
ThermoWood® pred / po nátere
Náter OWATROL – AQUATHERM

Poznámka: Ako podklad týchto vzoriek boli pre náter použité dosky ThermoWood® SHP 26 x 92 mm, ktoré sú najpoužívanejším materiálom pre výrobu dreveného záhradného nábytku PROWOOD.

Náhľad má iba informatívny charakter a reálny odtieň sa môže mierne líšiť, vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu ThermoWood®.

Ošetrenie záhradného nábytku ThermoWood náterom OWATROL AQUATHERM z materiálu ThermoWood®OWATROL AQUATHERM – technický list