Záhradný nábytok PROWOOD

Záhradný nábytok PROWOOD

Či už bývate uprostred veľkomesta, na jeho okraji, na vidieku alebo na samote pri lese, s priazňou počasia trávime vonku a na záhradách väčšinu nášho voľného času. Môže to byť rovnako tak terasa, balkón či strecha, ktoré nám dovolia uprostred mesta si na chvíľu oddýchnuť, dať si pohárik, prečítať knižku alebo pozorovať západ slnka. S príchodom prvých teplejších jarných dní sa snažíme zostávať čím ďalej tým viac vonku, v prírode. Nič totiž neoživí dušu viac než čerstvý vzduch, slnko a spoločnosť tých, ktorých milujeme. Zároveň aj to, akým spôsobom si utvoríme okolie a pohodlie, hrá dôležitú rolu. Je to naše splynutie s prírodou. A dovolím si tvrdiť, že nič sa pre tento účel nehodí viac než drevo.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodDá sa povedať, že drevo je prirodzenou voľbou záhradného nábytku pre väčšinu z nás. Nie je divu. Môže byť totiž klasické aj moderné, dotvára štýl záhrady, je vysoko kvalitné s dlhou trvanlivosťou. Na pohľad je veľmi atraktívne, a pokiaľ zvolíme správny druh dreva a následnú starostlivosť, stane sa tak pôsobivým doplnkom až na niekoľko desiatok rokov. Drevo krásne zapadá do krajiny a dotvára tak upokojujúci a harmonický celok. Drevo je navyše príjemné na dotyk, bezpečné, keďže neobsahuje žiadne alergény či škodlivé látky a ekologické.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodNábytok z dreveného masívu ThermoWood® s priamymi vláknami odoláva vlhkosti, čo je dôležité najmä vo vlhkých klimatických podmienkach. Masív ThermoWood® (masívne drevo ThermoWood®) má tendenciu brániť prenikaniu vlhkosti do štruktúry dreva. Týmto sa zamedzuje vzniku baktérií, ktoré majú za následok hnilobu a choroby narušujúce integritu dreva. Navyše existuje veľa prostriedkov, ktoré tieto vlastnosti ešte podporia a zabezpečia tak veľmi dlhú odolnosť materiálu. Masív z fínskej borovice ThermoWood®, ktorý ďalej popisujeme, je navyše vylepšený tepelnou úpravou.


Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood®

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodNaša materská spoločnosť prišla s výborným nápadom toho, ako zabezpečiť dlhodobú trvanlivosť dreveného záhradného nábytku PROWOOD. Rozhodla sa pre výrobu záhradného nábytku PROWOOD dovážať vo Fínsku vyrábaný kvalitný a tepelne ošetrený masív fínskej borovice. Tepelným ošetrením sa zabezpečila prvotriedna trvanlivosť dreveného materiálu vyrábaného z fínskej borovice pod názvom ThermoWood®. Viac informácií o tomto materiály nájdete v ďalšom článku tu.

Dôvody, prečo si vybrať práve záhradný nábytok PROWOOD:

 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodDrevený záhradný nábytok je ekologický a zdravotne nezávadný.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodŽivotnosť dreva použitého pre výrobu je minimálne 30 rokov.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodĽahká a rýchla povrchová úprava záhradného nábytku.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodVo väčšine prípadov nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodZáhradný nábytok z masívu je dlhodobo lacnejší.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodKvalitné produkty PROWOOD za veľmi priaznivé ceny.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodMá nadčasový, elegantný a konzervatívny design.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodHodí sa na každú záhradu, terasu pri rodinnom dome.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodVeľká variabilita a nespočet kombinácií nábytku PROWOOD.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodNábytok je vyrábaný v Českej republike na 5 osom CNC stroji.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodVšetky diely nábytku sú v našej výrobe niekoľkokrát kontrolované.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodOpracovanie záhradného nábytku vo všetkých detailoch na vysokej úrovni.
 • Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWoodNábytok PROWOOD má pevnú, mohutnú a napriek tomu ľahkú konštrukciu.
Zahradný nábytok Prowood